GlobalSign SSO™

Merkezi Erişim ve Yetkilendirme Kontrolü

GlobalSign SSO™, çevrimiçi hizmetler ve uygulamalar için güvenli kullanıcı kimlik doğrulama, yetkilendirme ve erişim kontrolü sağlar. Ürün platformu, uygulama karmaşıklığını ve geliştirme süresini önemli ölçüde azaltır ve kullanıcılara uygulama platformları ve işletim sistemi alanları arasında kesintisiz tek oturum açma özellikleri sunar. Parasal açıdan bu, uygulama yaşam döngüsü yönetimi için %29'a varan maliyet tasarrufu anlamına gelir.

  • Müşterilere pürüzsüz bir giriş süreci, self-servis hesap yönetim araçları ve güvenli hesap veri koruması sağlar

  • İşletmelere daha hızlı hizmet aktarımı sunar, yardım masası servis çağrılarını azaltır, riske maruz kalmayı azaltır ve denetim uyumluluğunu arttırır

  • Hükümet kuruluşlarına milyonlarca kullanıcıyı destekleyen esnek eID çözümlerinin hızlı ve ölçeklenebilir bir şekilde kurulmasını sağlar.

sso.png

GlobalSign SSO Temel Özellikleri

  • Mevcut kullanıcı veri kaynaklarına ve uygulamalarına kolayca bağlanma ve dağıtım

  • Onlarca kimlik doğrulama teknolojisi desteği

  • Güçlü rol ve/veya öznitelik tabanlı genişletilebilir yetkilendirme motoru

  • Yerel ve uzak web ve bulut uygulamalarına güvenli erişim

  • Etki alanları ve uygulama teknolojileri arasında erişim kontrolü sağlar

  • Self-servis kimlik bilgisi yönetimi

  • Yüksek kullanılabilirlik desteği ile son derece ölçeklenebilir

Standartlara Dayalı ve Esnek

GlobalSign SSO, yapılandırılabilir platforma özgü standartlara dayalı entegrasyon modülleri sayesinde tüm popüler web ve uygulama sunucu platformlarına gelişmiş kimlik doğrulama ve yetkilendirmeyi kolay ve hızlı bir şekilde sunar. Kapsamlı GlobalSign IAM çözümü ile entegre ederek geliştiricilerin temel uzmanlıklarına odaklanmasını sağlar - işe özgü uygulamalar oluşturma - ve tamamen desteklenen müşteri odaklı kimlik ve erişim yönetimi çözümünden yararlanılabilir.

GlobalSign OAuth Yetkilendirme Sunucusu

GlobalSign IAM çözümünün OAuth Yetkilendirme Sunucusu bileşeniyle, web uygulamalarına, masaüstü uygulamalarına, mobil uygulamalara, araba eğlence sistemlerine, ev otomasyon kurulumlarına, API'lara veya herhangi bir OAuth 2.0 özellikli aygıta kullanıcı kimliği doğrulaması yapmak için GlobalSign SSO kurulumunuzla gelen 20+ kimlik doğrulama mekanizmasından birini kullanabilirsiniz. OAuth 2.0, Herşeyin İnternet'ini (IoE) güvence altına almak için geçerli olan standartlardan biridir. GlobalSign SSO, kullanım durumunuza bağlı olarak, kullanıcı veya cihaz kimlik doğrulamasını OAuth iş akışının ilk adımında gerçekleştirmenin doğru yolunu sunar.

GlobalSign OAuth Yetkilendirme Sunucusu, GlobalSign SSO'nun bir parçası olarak kuruluşunuzun OAuth müşterileri ve çevrimiçi hizmet API'leri ve arka uç hizmetleri için uygun kullanıcı kimliği doğrulamasını uygulamasına veya kullanmasına yardımcı olan eksiksiz bir OAuth paketi sunar.

OAuth Yetkilendirme Sunucusu hakkında daha fazla bilgi.

Sonraki Adım

GlobalSign'ın IAM Çözümü hakkında daha fazla bilgi için bize ulaşın.